Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Noworoczne postanowienia

Nadejście nowego roku zazwyczaj sprzyja podejmowaniu różnych noworocznych postanowień. Właściciele psów również powinni zrobić rachunek sumienia zadając sobie pytania, co należy zmienić, aby poprawić relacje ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Oczywiście każdy człowiek doskonale zna swoją sytuację  i dlatego może samodzielnie dokonać wyboru i wprowadzić odpowiednie zmiany w dotychczasowym życiu swojego psa. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych postanowień związanych z psami.

Najpopularniejszym postanowieniem jest obietnica częstszych i dłuższych spacerów z posiadanym pupilem. Faktycznie dobrze się stanie, jeżeli w ciągu dnia będziemy mogli zapewnić psu chociaż jeden dłuższy spacer trwający minimum 30 minut. Oczywiście w przypadku starszych psów należy postępować z rozwagą, gdyż nadmierny wysiłek nie jest dla nich wskazany.

Kolejne postanowienie dotyczy socjalizacji psa, gdyż jest to ważny element mający wpływ na dalsze życie psa. Podpowiadamy, ze jeżeli sami nie jesteście w stanie mu tego zapewnić, to najlepiej skonsultujcie się z hodowcą od którego psa kupiliście. Z pewnością jego wiedza i doświadczenie będą cenne i pomogą wam w właściwym prowadzeniu czworonoga. Powinniście również podnosić swoją wiedzę czytając fachową literaturę.

Następne postanowienie noworoczne na naszej liście dotyczy rozwoju inteligencji poprzez zabawę oraz trening. Oba te elementy można wprowadzać równolegle sprawiając psu podwójną radość, że może się czegoś nauczyć, a następnie może się wykazać. Naturalnie trening powinien być tylko elementem spaceru. Jednak zanim przystąpicie do treningu, pozwólcie swojemu psu załatwić jego potrzeby fizjologiczne. Dobrym miejscem na trening może być pobliski park, czy też łąka. Warto pamiętać, że pies potrafi skupić na nauce swoją uwagę tylko przez kilka minut. Długotrwała nauka staje się dla niego z jednej strony nudna, a z drugiej męcząca.

Mimo, że znajduje się na czwartym miejscu , to powinno być najważniejszym postanowieniem, a dotyczy ono profilaktyki zdrowotnej posiadanego czworonoga. Ważne są szczepienia przeciwko wściekliźnie, odrobaczanie, czy też zabezpieczanie preparatami przeciwko pchłom, komarom oraz innym pasożytom. Kontrolujcie stan uzębienia psa, gdyż z wiekiem, podobnie jak i u ludzi zęby ulegają starzeniu. Warto wprowadzić raz na kwartał kontrolne wizyty w ulubionym gabinecie weterynaryjnym.

Piątym postanowieniem, jednak zdecydowanie uzależnionym od możliwości finansowych, jest poprawa jakości podawanych psu posiłków. Może to być nowa, lepsza karma. Warto podawać psom  witaminy, czy też tran lub jeden z dostępnych preparatów na stawy.

Na końcu przypominamy, że jeśli do chwili obecnej Wasz pies nie miał adresówki, to najwyższy już czas zaopatrzyć go w ten psi dowód. Ułatwi to jego identyfikację i przyspieszy bezpieczny powrót do domu. Niech będzie to szóste, ale obowiązkowe postanowienie i zrealizujcie je zaraz na samym początku nowego roku.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł