Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Gdzie socjalizować psa

W związku z zapytaniami, które pojawiły się po jednym z ostatnich wpisów dotyczących socjalizacji, rozpoczynamy jej szczegółowsze omówienie. Najczęstszym pytaniem było to, gdzie można socjalizować psa. Socjalizujcie gdzie tylko się da.

Miejsc, gdzie nie tylko można, ale i należy socjalizować psa jest bardzo wiele. Zazwyczaj zaczynajmy od miejsca zamieszkania, windy, najbliższej ulicy będącej miejscem codziennych spacerów, pobliskiego parku oraz placu zabaw dla dzieci, przedszkola a także szkoły. Może w okolicy znajduje się przystanek autobusowy lub tramwajowy. W przypadku planowanej wizyty w gabinecie weterynaryjnym (oczywiście gabinet jest kolejnym punktem naszego programu socjalizacji ) najczęściej korzystamy z samochodu lub środków komunikacji miejskiej ( autobus , tramwaj , metro , kolej podmiejska ). Czy  jechaliście z psem taksówką? A może w okolicy znajduje się budowa, którą warto odwiedzić, zapoznając psiaka z jej dźwiękami. Coraz większą dostępnością dla psów cieszą się sklepy, centra handlowe i stacje benzynowe. Zabierajcie swoje psy na spacery, podczas których zapoznają się z mostem, wiaduktem, przejściem podziemnym.

Jeżeli istnieje taka możliwość to wspólnie uczestniczcie w festynach, piknikach, koncertach. Podobnie też wraz z pupilami możecie odwiedzać puby , bary i restauracje . Popularnymi terenami do socjalizacji są place do szkolenia psów oraz tory agility . Dobrym, ale jednocześnie ryzykownym miejscem ze względu na możliwość przywleczenia do domu jakiejś choroby szczególnie przez małego psa, są wystawy psów. Wizyta w myjni samochodowej lub warsztacie samochodowym także może być doskonałą okazją do socjalizacji. Warto odwiedzić pobliski dworzec , stację kolejową , a podróż pociągiem powinna być jednym z obowiązkowych punktów Waszego programu. Jeżeli macie kogoś bliskiego lub znajomego na wsi, zabierzcie tam swojego psa. Niech pozna mieszkające zwierzęta, aby później widok kury, kaczki, kota, krowy czy konia nie wywoływał u niego niezdrowych emocji. Jeżeli jest to możliwe, to jednym z punktów powinno być również lotnisko. W obecnych czasach samolot staje się coraz popularniejszym środkiem transportu.

Oczywiście są miejsca, do których może być trudno dostać się z psem: placówki bankowe, poczty,  apteki, urzędy, szpitale, kina, muzea, teatry. Próbujecie, bo przecież do odważnych świat należy. Sami mieliśmy okazję odwiedzić placówkę banku Alior w Lesznie i jej obsługa nie widziała najmniejszego problemu.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł