Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Zaginął Ci pies i co dalej?

Powody mogą być rożne, ale mianownik jest wspólny, zaginął Ci pies. W takiej sytuacji przydaje się odrobina szczęścia i silne nerwy, byle nie wpadać w panikę.

Praktycznie każdemu  może przydarzyć się sytuacja, że pozostawiony pod sklepem pies samodzielnie oddali się przyprawiając tym swojego właściciela o szybsze bicie serca. Jeżeli było to miejsce często odwiedzane, to może się okazać, że wróci on samodzielnie do domu. Może również pójść w okolice, które wspólnie odwiedzaliście podczas Waszych spacerów. A w przypadku, gdy zdarzenie miało miejsce w trakcie wycieczki w obcym terenie lub w podczas wypadu do lasu, dosyć często zdarza się, że pies samodzielnie wraca na miejsce postoju samochodu. Wiele osób, którym przytrafiło się zagubienie psa w lesie potwierdza, że zazwyczaj trzymają się one miejsca, w którym ono nastąpiło.

Jeśli nie udało się odnaleźć czworonoga tego samego dnia, należy miejsce zgubienia psa odwiedzać regularnie, nawet kilkukrotnie w ciągu następnych dni. Są duże szanse, że tam wróci.

Oprócz tego warto wydrukować kartki ze zdjęciem oraz niezbędnymi danymi kontaktowymi i rozwiesić w pobliżu miejsca zdarzenia. Kontakt z okolicznymi weterynarzami także może pomóc w przypadku trafienia zguby do lecznicy. Kolejnym działaniem powinno być umieszczenie informacji w Internecie. Warto w takiej sytuacji wykorzystać siłę mediów społecznościowych. Bardzo popularna jest też grupa na Facebook-u z informacjami o zaginionych psach. Błąkający się pies mógł trafić do schroniska, jeżeli nie miał żadnych danych kontaktowych. Dobrze jest zgłosić zaginięcie psa na najbliższym posterunku policji.

Niestety także kradzieże psów stają się coraz bardziej popularne i stanowią problem dotyczący w szczególności psów rasowych. Sporadycznie zdarza się, że pies w niedługim czasie zostaje wypuszczony na wolność. Nie wnikamy w powody, ale jeżeli odległość od domu nie jest wielka to istnieje szansa, że pies sam wróci do domu.

Dlatego warto wyprzedzać możliwe zdarzenia i odpowiednio się zabezpieczać. Ten temat dosyć szeroko już omawialiśmy.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł