Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Pies w domu

Decyzja już zapadła, tak więc w Twoim domu pojawi się pies. Jeżeli będzie pierwszym w życiu, to należy się do tego wyjątkowo dobrze przygotować. Wbrew pozorom wiedzy nigdy nie jest za dużo, a w dobie facebook-a tylko nieliczni czytają książki. Większość osób idąc na łatwiznę zadaje pytania i otrzymuje nierzadko całą masę rad i to w dodatku sprzecznych.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest powrót do podstaw, czyli samodzielnego czytania książek i poradników. Autorzy w większości przypadków sami zdobywali doświadczenia i dzielą się nimi z czytelnikami. Prowadzą hodowle psów, poczynili własne obserwacje i ich wiedza jest wprost bezcenna. Oczywiście książka, książce nie jest równa, dlatego najpierw warto zapoznać się z opiniami osób, które już je przeczytały.

A skoro pod Twój dach trafi pies, to postaraj się odpowiednio przygotować dla niego swoje mieszkanie. Nie zamierzamy straszyć, ale mały pies to w większości przypadków szkodnik potrafiący zaskoczyć niejednego człowieka. Podarte tapety, dywany, pogryzione kable od sprzętu RTV, kapcie, buty, torebki, wybuchające poduszki itp. To tylko wierzchołek góry lodowej, bo Twój zwierzak może okazać się amatorem zawartości kosza na śmieci, smakoszem mebli, obgryzaczem drzwi. Może też być pracowitym ogrodnikiem wykopującym nie tylko doły, ale i rosnące rośliny, potrafiącym także wykopać ogrodowy system nawadniający.

Większość z opisanych powyżej zdarzeń ma zazwyczaj miejsce, gdy pies został pozostawiony bez opieki. Nie potrzeba mieć dużej wyobraźni, aby wyobrazić sobie, to co się może stać, gdy psiak przykładowo przegryzie pozostający pod napięciem kabel elektryczny. Najbezpieczniej, gdy szczeniak jest pod stałą opieką i zarazem kontrolą któregoś z domowników. Jeżeli nie ma takiej możliwości to najlepiej jest przygotować psu miejsce, które będzie dla niego stosunkowo bezpieczne. Część osób do tego celu stosuje psie transportery, jednak bezpieczniejsza i wygodniejsza  jest klatka kennelowa . Zresztą dość często pytacie o to na różnych forach. My porównaniem transporterów i klatek zajmiemy już wkrótce. Kolejnym częstym dylematem i poruszanym wątkiem jest zastanawianie się, co lepsze – obroża czy szelki. Temat już poruszaliśmy.  Szelki są dobre na relaksujące spacery, ale obroża jest lepsza podczas szkoleń.

Tematów i pytań w zakresie opieki nad nowym psem jest tak wiele, że będziemy je omawiać w kolejnych wpisach.

Nim pierwszy raz pies postawi swoje łapy w Waszym domu przemyślcie, czy jest to właściwa decyzja. Zastanówcie się, czy sprostacie  wszystkim obowiązkom, spacerom niezależnie od pory dnia i roku, czy jesteście przygotowani finansowo do ponoszenia kosztów, również tych związanych profilaktyką zdrowia oraz ewentualnym leczeniem w przypadku choroby. Pamiętajcie psy też chorują.

Niezależnie od tego pamiętajcie, jak ważna dla jego właściwego rozwoju jest odpowiednia socjalizacja psa . Dlatego im szybciej zaczniecie ją stosować, tym lepiej, a na efekty nie będziecie musieli długo czekać.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł