Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Pies na wakacjach

Wszystko już spakowane, walizki pękają w szwach, a pod nogami kręci się zaniepokojony pies. Ostatni rzut okiem po domu, bo za chwilkę wyjedziecie na wakacje. I ciągle w głowie kołacze się jedna myśl – czy o czymś nie zapomnieliście?

Aby Wam ułatwić sprawę, przygotowaliśmy poniższą listę rzeczy niezbędnych dla psa:

– obroża wraz ze smyczą

– adresówka z adresem i numerem telefonu

– książeczka zdrowia zawierająca aktualne szczepienia i odrobaczenia

– apteczka dla psa z niezbędnym wyposażeniem (m.in. woda utleniona , gaziki , węgiel leczniczy )

– woda niezbędna na czas podróży

– miski na wodę oraz karmę

– ulubiona przez psa zabawka

– koc lub jego dotychczasowe posłanie, a jeżeli śpi w klatce to też warto ją zabrać

– karma dotychczas spożywana przez psiaka, ponieważ zmiana na inną może spowodować wakacyjne sensacje czy też inne awarie

Z odpowiednim wyprzedzeniem należy zabezpieczyć psa przed pchłami i kleszczami. A macie do wyboru obroże, spray, krople wcierane w skórę, ewentualnie tabletki. Temat opisywaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych  wpisów na temat zabezpieczania psów przed kleszczami

Oczywiście podczas pobytu na wakacjach nie można zapominać o sprzątaniu po swoim psie, czyli pamiętajcie o woreczkach na odchody.

Jeszcze przed wyjazdem na wakacje zainteresujcie się dostępnością do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego. Sprawdźcie też opinie na jego temat. Jak wskazują doświadczenia, wizyta w nim może się okazać nieprzewidzianą koniecznością.

Jeżeli jednak nie możecie zabrać ze sobą psa na wakacje, to poszukajcie mu wśród najbliższych miejsca (domu), gdzie będzie mógł spokojnie przeczekać do Waszego powrotu. Natomiast jeżeli nie macie nikogo, komu można pozostawić pupila, to pozostają jeszcze psie hotele i pensjonaty.

Popularne staje się także ubezpieczenie dla psa . W swojej ofercie mają je m.in. PZU , Warta , Link4 , Allianz . Warto zastanowić się nad taką opcją.

Swoją drogą, jeżeli traktujecie posiadanego psa jak członka rodziny, to warto szukać miejsc oferujących wypoczynek, gdzie pies jest traktowany jak normalny gość.

A my życzymy Wam udanych wakacji.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł