Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Pies zamknięty w samochodzie

Dzisiaj poruszamy jeden z tematów, wracający do nas jak bumerang każdego roku latem. Chodzi o pozostawianie psa samego w zamkniętym pojeździe. Takie działanie w skrajnych przypadkach  doprowadza do śmierci zwierzęcia. Każdemu z nas zdarzyć się może sytuacja, gdy przechodząc obok czyjegoś samochodu zobaczy w nim zamkniętego psa. I co wtedy?

Jeżeli widzimy, że pies ten jest w złym stanie, natychmiast dzwonimy pod 112 lub 997. Mając wątpliwości i opory przed wybiciem w cudzym samochodzie szyby, pozostaje cierpliwie czekać na przyjazd policji. Zdarzały się przypadki, że osoba ratująca psa zamkniętego w pojeździe wybiła w nim szybę, a potem miała nieprzyjemności ze strony właściciela pojazdu lub policji. Stanowisko w tej sprawie zajął Rzecznik Prasowy KGP. Wynika z niego jednoznacznie, co jest priorytetem w przypadku zaistnienia takiej sytuacji. Jeśli zdecydujemy się na powyższe rozwiązanie, bo będzie tego wymagała potrzeba, warto mieć świadka, który potwierdzi zeznania przed policją. Polecamy też zapoznać się z artykułem znalezionym na stronie bezprawnik.pl dotyczącym tego tematu. W razie potrzeby z pomocą przyjdzie też Kodeks Cywilny, a konkretnie art. 424.

Pamiętajcie, ze po wybiciu szyby trzeba być ostrożnym, ponieważ wystraszony pies może stać się agresywny. Po wyciagnięciu psa z samochodu należy podać mu wodę oraz delikatnie go schładzać. Żeby nie doprowadzić do szoku termicznego, absolutnie nie wolno polewać psa zimną wodą. Zdecydowanie rozsądniej jest przykryć go mokrą tkaniną np. ręcznikiem.

Przegrzany pies wyjęty z samochodu z pewnością będzie mieć większość z zaprezentowanych poniżej objawów:

  • energiczne dyszenie
  • podniesione tętno
  • ślinienie się
  • wymioty
  • biegunka
  • osłabienie
  • brak kontaktu z otoczeniem
  • sapanie
  • bezwład i brak siły do wstania na nogi

Jeżeli z pobieżnej oceny stanu czworonoga, będzie wynikać, że konieczna jest pomoc weterynaryjna, to postarajcie się mu ją zapewnić.

Niezależnie czy pozostawianie w upalne dni psa samego w samochodzie nazwiemy głupotą, czy też szczytem nieodpowiedzialności, z jednym i drugim musimy walczyć.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł