Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Pies z żółtą kokardą

Czy spotkałeś już na swojej drodze psa z żółtą kokardką? Sam pomysł tej akcji powstał w Ameryce pod nazwą Yellow Dog Project i wkrótce trafił również do Polski. Promowała go u nas między innymi Fundacja Dobrych Zwierząt .

A czy wiesz, czego dotyczyła ta kampania? Otóż jej głównym celem była edukacja społeczeństwa wraz z przesłaniem – więcej przestrzeni dla psa.

Żółta kokarda przymocowana do obroży, czy smyczy ma bowiem dawać ostrzeżenie, że noszący ją pies nie życzy sobie kontaktu z obcym człowiekiem, czy też psem. Przyczyn tego może być kilka: choroba czworonoga, leczenie lub kwarantanna, problemy behawioralne, agresja, starość psa i potrzeba spokoju, a w przypadku suczki powodem może też być cieczka.

Zresztą powodów założenia żółtej wstążki może być więcej. Kolejnym z nich jest przykładowo przyjęcie pod swój dach psa ze schroniska. Dla niego wszystko może być nowe, a i jego reakcje mogą być różne i nieprzewidziane, od strachu po agresję. Dlatego lepiej dać mu święty spokój, zamiast stać się kolejnym powodem jego stresu.

Opisywane oznaczenie jest również wykorzystywane podczas szkolenia psów, aby nikt im wtedy nie przeszkadzał i nie rozpraszał ich uwagi.

Zresztą właściciel psa z żółtą kokardą nie musi się wszystkim dookoła tłumaczyć, z jakich to powodów jego pies powinien być omijany.

Miejsc, w których możesz spotkać psa z żółtą kokardą jest z pewnością wiele: parki, ulice, skwery, centra handlowe, środki komunikacji oraz dużo innych. To tylko od Ciebie będzie zależeć, czy podczas takiego spotkania zachowasz się w sposób właściwy.

Dlatego jeśli zauważysz psa z żółtą kokardką, najlepiej będzie jak dasz mu spokój i zejdziesz mu z drogi.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł