Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Pies w podróży – dziś kilka podpowiedzi dla podróżujących z psami

Zdarzają się psy które wręcz uwielbiają jazdę samochodem, ale są i takie, którym potrafi doskwierać choroba lokomocyjna, ogólnie znana jako kinetoza . Zdecydowana większość psów z niej wyrasta, jednak i od tego zdarzają się wyjątki. Niezależnie od tego, warto już od samego początku przyzwyczajać swojego psiaka do podróży samochodem. A im szybciej to zrobimy, tym lepiej.

Jeżeli Wasz pupil dobrze znosi podróż, to macie problem z głowy. Inaczej sprawa ma się, gdy pies za żadne skarby nie chce wejść do samochodu. Oczywiście jest na to sposób, lecz wymaga on Waszej cierpliwości i konsekwencji. Zacznijcie od wprowadzenia psa do zaparkowanego samochodu z wyłączonym silnikiem. Weźcie ze sobą smaki, które będziecie dawać psu jako nagrodę za jego odwagę. Warto też zabrać jego ulubioną zabawkę i obecność w samochodzie potraktować jako dobrą zabawę. Z czasem wprowadźcie kolejny element, czyli włączony silnik. Następnym etapem będą krótkie, kilkuminutowe podróże. Gdy i one się sprawdzą, to możecie wydłużać czas jazdy.

Jednak zdarza się i tak, że podczas podróży pies cierpiąc na chorobę lokomocyjną może mieć refluks i zabrudzić Wam pojazd. Aby zwierzak nie cierpiał, warto wspomóc się farmakologią. Poproście o pomoc Waszego veta, on z całą pewnością zaleci odpowiednie tabletki, oczywiście z uwzględnieniem wagi psa.

Do tematu wspólnej podróży z psem, warto podejść poważnie, czym zwiększycie nie tylko jego bezpieczeństwo, ale także swój komfort. Zacznijcie zatem od podstawowego zabezpieczenia psa, czyli obowiązkowych szczepień, odrobaczenia, zabezpieczenia przeciwko kleszczom i innym insektom (o dostępnych środkach przeciwko kleszczom, pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów). Istotne, abyście podczas wspólnych wyjazdów mieli przy sobie książeczkę zdrowia psa. Unikniecie w ten sposób niepotrzebnych komplikacji, gdyby przypadkiem Wasz pies kogoś ugryzł.

Skompletujcie sobie zestaw, który może się okazać niezbędny podczas Waszych wspólnych podróży, bo butelka z wodą i miska to zdecydowanie za mało.

Niech pies będzie zawsze zaopatrzony w swoją obrożę. Dobrze jeżeli zostanie na niej trwale umieszczony numer telefonu do jego właściciela, gdyż pomoże to w identyfikacji, w przypadku, gdyby Wasz pupil zechciał bez niczyjej zgody samodzielnie się oddalić. Możecie mu również przyczepić tzw. adresówkę z niezbędnymi danymi. Oczywiście nie zapomnijcie o psiej smyczy, a gdy to konieczne, to również o kagańcu. Weźcie ze sobą woreczki lub torebki na kupki Waszych czworonogów, a także papierowy ręcznik. Przydatna w podróży może okazać się apteczka, bowiem nie tak trudno skaleczyć psią łapkę o kawałek szkła z rozbitej butelki.

Jeżeli pies będzie podróżował na siedzeniu, to o wiele bezpieczniejsze dla niego będą szelki mocowane do uchwytu pasów bezpieczeństwa. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje szelek, a do najbardziej znanych należą: Julius , Puppia , Kardiff , Trixie . Jednak tylko część z nich przeznaczona jest do transportu psów. Jeśli pies będzie podróżować w transporterze bądź klatce, to należy tak zamocować, aby uniemożliwić przemieszczanie w momentach nagłego hamowania. W przypadku samochodów typu kombi, gdy pies będzie podróżował w bagażniku, dostępne są do kupienia siatki lub kratki oddzielające, a produkują je m.in. Zolux , Trixie .

Na czas podróży weźcie też dla psa jego koc, ulubiony szarpak. Przeanalizujcie jak długo będzie trwała podróż i ile wody musicie mu zapewnić. Nie powinno się podawać psu pokarmu na 2-3 godziny przed podróżą.  Natomiast jeżeli będzie ona wielogodzinna, to jednak nie zapomnijcie o psim posiłku. Niech będzie niewielki i lekkostrawny, a unikniecie wtedy niepotrzebnych incydentów. Róbcie częste przerwy, co jakieś 2-3 godziny. Zatrzymujecie się na parkingach zapewniających odpowiednie warunki wypoczynku i załatwienie psich potrzeb. W przypadku podróży podczas słonecznych dni, pewną ulgą dla oczu są przyciemniane szyby bądź rolety. Zbawienna też będzie klimatyzacja, ale temperatura w pojeździe powinna być niższa niż na zewnątrz tylko o jakieś 6-7 stopni. Gdy będzie zbyt niska, może doprowadzić do przeziębienia pasażerów, w tym tych czworonożnych. I pamiętajcie, że podróż z otwartym oknem nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Nie męczcie też psich uszu zbyt głośną i agresywną muzyką. Jeżeli zapewnicie psu lepszą atmosferę w podróży, to powinien się on wyciszyć i większość czasu smacznie przespać.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł