Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Przewodnik stada

W ostatnim wpisie poruszyliśmy temat zadowolenia Waszych psów. W sumie zainspirował on nas do ogłoszenia weekendowej zabawy na Facebooku. Ilość osób, które wzięły w niej udział pozytywnie nas zaskoczyła. Cieszy nas też, że sprzedawane przez nas artykuły, spodobały się i gorliwie korzystacie z rabatu, który Wam zaproponowaliśmy tuż po zakończeniu zabawy. W niedługim czasie zaproponujemy Wam kolejną zabawę. Więcej szczegółów podamy w jednym z kolejnych wpisów.

Dziś chcemy przejść do wydawałoby się do błahego tematu, a jednak wartego zastanowienia. Konkretnie jest nim – spacer z psem. A dokładnie sam moment wychodzenia z domu i przekraczania jego progu. Proszę zastanów się i udziel sobie odpowiedzi, kto w Twoim przypadku wychodzi pierwszy, Ty czy Twój pies? Jeżeli to pies wychodzi, bądź wybiega pierwszy z domu, oznacza duże prawdopodobieństwo, że i on również prowadzi Cię podczas spaceru. I tu nasuwa się pytanie, kto w tym duecie przewodzi, kto jest przewodnikiem tego stada, Ty czy pupil? Oczywiście jest wśród Was grupa osób, która wprowadziła podstawowe zasady, do których pies musiał się dostosować. Lecz z całą pewnością jest też grupa, która ma z tym problem. A ponieważ pies, jako stworzenie niezwykle inteligentne, szybko wyczuwa jaką rolę mu przypisano, bądź jaką sobie może wybrać, taką też będzie odgrywał. Oczywiście w przypadku, gdy to Ty jesteś przewodnikiem, pies szybciej lub wolniej dostosuje się do swojej roli. Z pewnością zdarzą się i takie czworonożne wyjątki, które będą próbowały się buntować, jednak należy jak najszybciej wskazać, że nic to nie da, bo to Ty nadajesz  zasady, do których pupil musi się zastosować.

Chcemy Tobie zaproponować poniższe ćwiczenie. Gdy nadchodzi pora spaceru podejdź do drzwi wyjściowych z domu i przez chwilę poobserwuj swojego psa. Jak się zachowuje, czy czeka spokojnie na zapięcie smyczy, czy też prawie tańczy, radośnie merdając, przy tym swoim ogonem. Jeżeli jest mocno podekscytowany, to poczekaj chwilę, aż się uspokoi. Możesz również spróbować uspokoić go swoim głosem, nakazując przy tym komendę – siad. Jeżeli to nie przynosi spodziewanego skutku, to poczekaj chwilę. Tak jak powyżej pisaliśmy, pies jest doskonałym obserwatorem i szybko zauważy Twoją reakcję na jego zachowanie. Jeżeli natomiast zwyczajnie nie reaguje na Twoje komendy, to odłóż jego smycz w taki sposób, aby on to zauważył, bo to będzie dla niego wyraźnie oznaczać, że jego spacer został odłożony w czasie. Teraz dodajmy element przejścia przez próg domu. Zwróć uwagę kto pierwszy wychodzi. Jeżeli Twój pies to robi, to przywołaj go natychmiast, do siebie. Pies musi wrócić, a Ty spróbuj ponownie, ale tym razem pierwszy przekraczasz próg. Jeżeli dotychczas miałeś z tym kłopot, to wprowadzając powyższy element, w krótkim czasie  jesteś w stanie skorygować opisany problem, przypominając przy tej okazji, kto tu jest przewodnikiem i kto ustala zasady, a kto ma ich przestrzegać.

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł