Skontaktuj się z nami: 573-398-859

Czy Twój pies jest szczęśliwy?

Czy zadajesz sobie pytanie, czy Twój pies jest szczęśliwy? Z pewnością w pierwszej chwili odpowiedź jest pozytywna. No bo jak może być inaczej. Taką odpowiedź natychmiast podpowiada wewnętrzny głos. Ale, czy aby na pewno tak jest? Czy dokładasz wszelkich starań, aby Twój pupil czuł się komfortowo w środowisku, które mu zapewniasz? Gdyby Twój pies potrafił mówić, to z pewnością mógłbyś się wiele od niego dowiedzieć. Usłyszałbyś też jakie ma o Tobie zdanie. Oczywiście w ramach obrony zaraz powiesz, że przecież dajesz mu jedzenie, wodę, wyprowadzasz na spacery. Pamiętaj tylko, że są to podstawowe obowiązki każdego właściciela psa, ale o tym przy innej okazji.

Wracając do postawionego pytania o szczęście Twojego pupila, to skąd wiesz, że jest on faktycznie  zadowolony. Czy umiesz właściwie odczytać sygnały i znaki, jakie on wysyła? Zresztą pies wysyła je całym ciałem, a nie tylko ogonem, więc pamiętaj, że nawet machanie ogonem ma różne znaczenia. Jeśli chcesz lepiej poznać swojego ukochanego czworonoga, to możemy polecić książkę Alexandry Horowitz zatytułowaną „Oczami psa, co psy wiedzą, myślą i czują”. Ta lektura z pewnością pozwoli Tobie, na nowe spojrzenie na swojego psa i poprawi wasze relacje.

A swoją drogą z dużym zainteresowaniem przyglądaliśmy się projektowi The Posting Tail. Właśnie do jego celu przygotowano kamizelkę dla psa, zaopatrzoną w sensory kontrolujące ruch psiego ogona. Urządzenie wyposażono w specjalny moduł z algorytmem określającym konkretne zachowanie psiego ogona. Gdy ono następowało, wtedy automatycznie zostawał uruchomiony wbudowany aparat fotograficzny, a zrobione zdjęcie przesyłano na przygotowany profil na Facebooku. Moduł zawierał również nadajnik GPS, który wskazywał miejsce zrobienia fotki. Jak twierdzili autorzy projektu, głównym jego celem było zdobycie wiedzy, co tak naprawdę sprawia radość czworonogom. Niestety bardzo szybko powyższy projekt przestał być aktualizowany na profilu i nie przedstawiono żadnych wyników badań.

Tagi:

KAŻDA PRZESYŁKA KURIERSKA JEST UBEZPIECZONA

Zwrot przesyłki do 14 dni

Darmowa dostawa od 250zł